Drukuj

 elerosilent

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do oferty działu Nice Screen nowych produktów do automatyzacji rolet zewnętrznych marki elero. Silniki należące do rodziny RolMotion z serii Silent Motion charakteryzują się bardzo cichą pracą, która wyznacza nowy rynkowy standard. Silent Motion to wynik udoskonalania sprawdzonych rozwiązań elero - doświadczonego niemieckiego producenta, które doprowadziło do stworzenia nowych, cichych, energooszczędnych i trwałych produktów.

Silniki elero RolMotion zostały wyposażone w miękki, ultracichy  hamulec oraz  funkcję rozpoznawania przeszkód. W celu poniesienia komfortu użytkowania napędy posiadają dodatkowa dyskretną prędkość, wyzwalaną ręcznie lub za pomocą automatycznych  funkcji czasowych – powoduje to że praca silników jest prawie bezszelestna.

Silniki RolMotion posiadają wbudowany dwukierunkowy  system radiowy ProLine-868, zapewniając niezawodne odbieranie, przetwarzanie i dalsze przesyłanie sygnałów dzięki funkcji routingowej. Użytkownik otrzymuje na bieżąco informacje zwrotne i ma pewność, że polecenia zostały wykonane prawidłowo, a roleta lub osłona przeciwsłoneczna znajduje się w żądanym położeniu.

Nowe napędy posiadają dwa tryby pracy – standardowy i cichy. W trybie standardowym rolety przesuwane są ze zwykłą prędkością. Tryb cichy jest przeznaczony na porę dnia i sytuacje wymagające szczególnie cichej pracy. Można go aktywować ręcznie lub skorzystać z funkcji Timer.

Wielu użytkowników chce uniknąć budzenia innych członków rodziny wcześnie rano, dlatego chcieliby, aby rolety można było otwierać i zamykać wyjątkowo cicho – w takiej sytuacji rekomendujemy użycie trybu „cichego” - mówi Krzysztof Szeszuła – Product Manager działu screen. Tryb standardowy z kolei jest używany wtedy, gdy istotna jest prędkość, na przykład podczas otwierania drzwi na patio lub pojedynczego okna w celu wywietrzenia pokoju - kontynuuje.

Jesteśmy obecnie pierwszym producentem na świecie, który oferuje tę cichą technologię w formie zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej, podkreśla dyrektor zarządzający elero, Enzo Viola. W ten sposób ustanawiamy nowy standard automatyzacji rolet. Wkrótce będzie można zintegrować wersję bezprzewodową z elastycznym rozwiązaniem do automatyzacji budynków Centero Home. Zapewni to jeszcze bardziej przyjazne i wygodne dla Klienta użytkowanie produktów – kontynuuje.

Nowa seria produktów RolMotion wykorzystuje sprawdzoną technologię napędów elero. Podobnie jak wypróbowana i przetestowana seria RolTop, silniki Silent Motion są wyposażone w takie funkcje, jak detekcja przeszkód, a także wolny start i wolny stop, które chronią rolety, zapewniając im długą żywotność. Kolejną zaletą serii jest intuicyjny montaż, dodatkowo wspomagany przez możliwość wybrania opcji Plug + Play w której po podłączeniu silnika, pozycje krańcowe ustawiane są automatycznie, bez ingerencji użytkownika.

Napędy RolMotion dzięki wyjątkowo cichej pracy mają zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i większych kompleksach mieszkalnych.

Polska premiera silników RolMotion miała miejsce w marcu b.r podczas Podkarpackich Targów Budownictwa Expo Dom w Rzeszowie. Poniżej prezentujemy materiał wideo z targów, z którego można dowiedzieć się więcej o nowych produktach.

wilkivideo

Z naszej strony internetowej www.nice.pl możecie Państwo pobrać ulotkę produktową dedykowaną serii Silent Motion napędów RolMotion.

Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim filmem reklamowym poświęconym produktom z nowej serii.

silnikivideo