NEWSelero

Grupa Nice, zaangażowana w projektowanie rozwiązań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju, wprowadza coraz więcej produktów przyjaznych dla środowiska. Nowe napędy elero RolSolar przeznaczone do rolet i osłon wewnętrznych można zastosować w domach, ogrodach czy garażach bez konieczności podłączania ich do sieci elektrycznej.

Silniki RolSolar to wynik udoskonalania sprawdzonych rozwiązań elero, które doprowadziło do stworzenia nowych, energooszczędnych i trwałych produktów.

Silniki można zastosować zarówno w nowych obiektach, jaki i przy modernizacji istniejących budynków, bez konieczności wykonywania instalacji elektrycznej, z wykorzystaniem darmowej energii słonecznej.

Do najważniejszych zalet napędów RolSolar należy:

  • wykorzystywanie wyłącznie energii słonecznej,
  • duża wydajność, nawet przy zachmurzonym niebie,
  • odporność na działanie wysokich i niskich temperatur,
  • automatyczna redukcja rozciągania materiału,
  • inteligentny pomiar siły detekcji dobierany na podstawie wagi osłony,
  • łatwe do zaprogramowania pozycje krańcowe i pośrednie czy
  • bezgłośny i miękki hamulec.

Co bardzo ważne, silniki radiowe są połączone i podłączone bezpośrednio do panelu słonecznego, nie jest natomiast konieczne połączenie kablowe z zasilaczem czy jednostką sterującą. RolSolar, akumulator i panel słoneczny są podłączane w standardzie plug & play. Łatwe jest również mocowanie panelu słonecznego – można go przykręcić lub przykleić.

Silniki RolSolar są sterowane z pomocą dwukierunkowego systemu radiowego elero, działającego na częstotliwości 868 MHz – użytkownik otrzymuje informację zwrotną dotyczącą statusu osłony: otwarta, zamknięta lub częściowo zamknięta, który można odczytać na urządzeniu sterującym: pilocie, smartfonie lub tablecie.

Aby uzyskać możliwość zarządzania silnikami RolSolar za pomocą urządzeń moblilnych, należy zastosować elero Centero Home - system do integracji automatyki domowej wraz z bezpłatną aplikacją na telefon komórkowy czy tablet.

Elero Centero Home pozwala na sterowanie automatyką osłonową z każdego miejsca na ziemi. Dzięki intuicyjnej aplikacji użytkownik ma możliwość zarządzania roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, żaluzjami, markizami czy pergolami za pośrednictwem smartfona. System pozwala również na tworzenie scenariuszy, które sprawiają, że nasz dom reaguje w określonych porach na nasze codzienne zwyczaje.

W razie zainteresowania produktem, prosimy o kontakt z Działem Screen Nice Polska.

Do góry