elero1

W październiku 2016 roku w Schlierbach w południowych Niemczech odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny elero. Oficjalnie zainaugurowana budowa stanowi jedną z największych obecnie prowadzonych inwestycji grupy Nice na świecie.

Nowy zakład produkcyjny będzie zlokalizowany w Schlierbach w rejonie Baden-Württemberg, w południowych Niemczech. W oficjalnej uroczystości na placu budowy wzięli udział prezes zarządu grupy Nice, Lauro Buoro, przedstawiciele zarządu spółki elero w Niemczech, lokalni politycy, a także pracownicy elero oraz Nice. To właśnie Lauro Buoro dokonał symbolicznego aktu wmurowania kamienia węgielnego. Dodatkowo wmurowane zostały urządzenia, które dzisiaj postrzegane są jako „technologie jutra”.

Nowy zakład specjalizujący się w produkcji silników roletowych ma umożliwić dalszy rozwój grupy Nice w segmencie automatyki do rolet. Zastosowane rozwiązania technologiczne fabryki, zarówno jeśli chodzi o budynek, jak i samą linię produkcyjną, pozwolą na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności produkcji zgodnej z zapotrzebowaniem rynkowym w Europie. Według szacunków eksperckich branża rolet, żaluzji oraz markiz to najszybciej rozwijająca się część rynku automatyki.

- Inwestycja, którą dzisiaj oficjalnie rozpoczynamy, ma dla całej grupy ogromne znaczenie. Zakład produkcyjny elero pozwoli nam na rozwój w segmencie rynkowym, który postrzegany jest jako jeden z najbardziej perspektywicznych. Jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości wyłącznie firmy, który skoncentrują się na nowych technologiach związanych m.in. z wykorzystaniem energii słonecznej, odniosą sukces oraz w pełni utrwalą swoją pozycję na rynku. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy do tej pory brali udział w pracach projektowych oraz życzyć wytrwałości i terminowej realizacji inwestycji – powiedział Lauro Buoro, który zakończył część oficjalną przesłaniem na przyszłość: – Razem zmieniajmy siebie, razem zmieniajmy nasze produkty, a w końcu razem będziemy mogli zmienić przyszłość!

elero, jako marka zrzeszona w grupie Nice, jest jednym z największych światowych producentów elektrycznych sterowników do rolet, instalacji przeciwsłonecznych i bram. Pozostały zakres działania firmy obejmuje prace nad rozwojem i produkcją elektrycznych napędów liniowych do sterowania systemami żaluzyjnymi. Oferta elero to szeroki asortyment napędów i sterowników, jak również bogaty wybór akcesoriów elektrycznych i mechanicznych. Możliwości ich zastosowania sięgają od rolet poprzez żaluzje, markizy i okiennice aż po bramy i kraty rolowane.

 elero3

Do góry